23 lipca 2018

Akademia Filipińskich Sztuk Walki

Kilkanaście lat temu na sportowej mapie naszego kraju pojawiła się Akademia Filipińskich Sztuk Walki. Należy do takich organizacji krajowych i zagranicznych jak: International Philippine Martial Arts Federation, Ermac Eskrima De Mano, European Kombatan Association, World Kombatan Family, Polski Związek Wu Shu.

Uczestnicy zajęć biorą udział w wielu imprezach krajowych i zagranicznych, zdobywając zasłużone medale i wyróżnienia. Akademia organizuje seminaria z mistrzami z Filipin i innych krajów świata. Organizowane są obozy zimowe i letnie dla uczestników oraz adepci biorą udział w szkoleniach wyjazdowych. Instruktorzy uczą się u samych twórców stylu, którego nauczają.

Trener Robert Kwiatkowski w 2007 roku otrzymał zaproszenie od twórcy stylu KOMBATAN Ernesto Amador Presas Sr i uczestniczył na Filipińskiej wyspie Negros w 2,5 tygodniowym obozie szkoleniowym. Po nim style Modern Arnis & Kombatan w Polsce otrzymały nową dawkę świeżych wiadomości i umiejętności, którą trener przekazuje swoim uczniom.

Prowadzone są zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych w stylach Modern Arnis & Kombatan, Wushu – Sanda jako samoobrony.

Uprawianie wymienionych stylów walki daje w chwili zagrożenia umiejętność przechwycenia siły przeciwnika, jego ciosów i wyeliminowanie stosowanych technik i zamierzeń. Mówiąc najprościej, te style, to przede wszystkim sztuka poznania, a następnie wprowadzenia w życie samoobrony na wiele różnych sposobów, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie, nie tylko psychologiczne.

Mieć poczucie bezpieczeństwa na ulicy, w parku, w pociągu, w autobusie, w miejscu zamieszkania czy podczas wyjazdu, bez względu na porę dnia, to marzenie dziewcząt, kobiet i mężczyzn bez względu na wiek. O tym, że marzenia można zrealizować, zapewniają wykwalifikowani instruktorzy Akademii Filipińskich Sztuk Walki.